هم رکاب با بچه ها

هم رکاب با بچه ها

روز جهانی بدون خودرو فرصت مناسبی است تا در سفرهای درون شهری و برون شهری، استفاده از خودروی شخصی را به حداقل برسانیم و با این کار تمرین کنیم در همه‌ی روزهای سال گزینه‌های مفیدتری مثل دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی، وسایل حمل‌ونقل عمومی و خودروی اشتراکی را برای انجام کارهای روزمره، جایگزین کنیم.

ما معتقدیم، توسعه‌ فرهنگ پیاده‌روی و دوچرخه‌‌سواری یک روش زندگی سالم و پایدار است، از این رو به منظور نهادینه‌سازی مفهوم توسعه پایدار و سازگاری با محیط زیست، فعالیت‌های خود را تمرکز بر آموزش کودکان، در این راستا تعریف نموده‌ایم.

شهر تهران بر اساس مبلمان شهری خودرو محور گسترش یافته نه انسان محور، از این رو برای اجرای برنامه‌های آموزشی و تفریحی نیاز به مسیرهای ایمن دوچرخه‌سواری و پیاده ‌راه داریم، یکی از مکان‌های ایمن برای اجرای برنامه‌ها، بوستان‌های تجهیز شده زیر نظر سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران است، از این رو بلوط به مناسبت این روز فرصت تجربه یک روز بدون خودرو برای کودکان در کنار والدین در بوستان پارک ترافیک منطقه 4 را فراهم آورد و خانواده‌های حاضر در برنامه، روز بدون خودرو سال 1399 را در تقویم خود ثبت نمودند.

فعالیت‌های اجرا شده در این برنامه شامل موارد زیر بود:

 •  رکاب زنی در گروه هم‌سالان
 •  مسابقه خانواده
 •  آموزش دوچرخه‌‌سواری ایمن
 •  آموزش رفتارهای ایمن ترافیک
بچه‌ها در بدو ورود پس از تحویل دوچرخه‌ها نقشه پارک ترافیک رو هم دریافت کردند و شروع کردند به رکاب زدن، توی نقشه ایستگاه‌های مشخصی رو باید پیدا می‌کردند و فعالیت‌های هدفمندی که از قبل در نقشه مشخص شده بود را انجام می‌دادند. مثل این فعالیت‌ها:
 1. رکاب بزن و میان وعده ات رو اطراف میدون بزرگ شهر قاصدک‌ها پیدا کن.
 2. رکاب بزن و‌ یه دوست پیدا کن و خاطره یه سفر خیلی جذابت رو براش تعریف کن.
 3. رکاب بزن و مربی که کارت‌های دوچرخه سواری ایمن رو داره پیدا کن و به سوالاتش جواب بده.
 4. وقت نهار شده؛ بعد از ایستگاه اتوبوس دوستات منتظرن که نهار بخوریم.
 5. به زیرگذر برو، یه دست بازی کن.
 6. زیر درخت زیتون سنجاب بلوط برات یه هدیه قایم کرده، بگرد و هدیه‌ات رو پیدا کن.
 7. عکاس رو پیدا کن، یه عکس یادگاری هرجای پارک که خاطره امروز رو برات یادآوری می‌کنه بگیر.

خلاصه اینکه بچه‌ها در حین بازی و رکاب زدن با دوستان جدید، کار تیمی، مشارکت، رفتارهای ترافیکی و دوچرخه سواری ایمن را هم یاد گرفتند.

R5

دیدگاه ها بسته شده است

مشاوره تلفنی رایگان

درخواست مشاوره

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.